BREZPLAČNA poštnina nad 50 EUR.

gingerorange

Za prikaz rezultatov vnesite ključno besedo.

0

0 items

Košarica je prazna.

Nazaj v tgovino
0,00 €
  • Domov
  • Izdelki
  • Blog
  • Recepti
  • Kontakt

Celulit na nogah, celulit na trebuhu, celo celulit na rokah! Recite celulitu: Adijo za vedno!

Poletje konkretno trka na vrata in kamorkoli se obrnem je prikazan videz pomarančne kože. Slike na jambo plakatu, v časopisu, na televiziji prikazujejo celulit na nogah, celulit na trebuhu in celo celulit na rokah. Res je, da ima celulit kar 90 % žensk in res je tudi, da si v borbi proti celulitu lahko pomagamo sami. Tudi to je res, da imamo najpogosteje celulit na nogah, lahko pa se pojavi tudi celulit na trebuhu in rokah.

Če pa vas zanima kateri dejavniki vplivajo na nastanek celulita, kako omiliti posledice celulita (in to niso kreme in losjoni proti celulitu) in zakaj celulit ni samo težava debelih pa si lahko prebereš v nadaljevanju.

Že misel na kopalke nas običajno istočasno spomni na kak odvečni kilogram, ki je ostal še od zime, belo kožo in celulit na nogah, s katerim ‘borbamo’ že nekaj let, desetletij, sama se rada pohecam, da ga imam še iz prejšnjega življenja.

Za celulit lahko rečemo, da je definitivno težava, ki pesti mnoge ženske v vseh življenjskih obdobjih. Mnoge ženske v boju proti celulitu porabijo veliko časa in še več denarja, da bi se ga znebile ali pa vsaj preprečile, da bi se vrnil. Ampak, če bi vsi ti preparati, ki lahko zdravijo celulit, delovali tako dobro, kot trdijo, ne bi bilo tako razširjene težave z motečim stanjem. Če želite razumeti, kako najbolje zdraviti celulit, morate začeti tako, da se naučite, kaj je to in kako se z njim končate.

celulit kolagen

Kaj je celulit?

Preprost opis za celulit je del kože, ki po videzu spominja na pomarančno lupino. Pogosto se uporabi tudi izraz pomarančna koža. Prav po tej lastnosti ga boste tudi najlažje prepoznali, a s strokovnega vidika je celulit razporeditev maščobnega tkiva v podkožju, le ta pa je posledica hipertrofije maščobnih celic in razpada vezivnega tkiva (fibroza kolagenskih vlaken). Običajno se pojavi na nogah (bokih in stegnih), zadnjici in trebuhu, redkeje tudi na rokah. Večinoma, vendar ne izključno, prizadene ženske.

Toda neželena pomarančna koža pri ženskah ni samo lepotna napaka ali motnja, je opozorilo, da limfni sistem in krvni obtok ne delujeta pravilno zaradi neravnovesja hranil in rizičnega življenjskega sloga. Pogosto se dogaja, da voda, ki je osnova celične tekočine, ostaja v medceličnini, v celicah pa je ni dovolj, da bi le-te normalno delovale, zato nastanejo poškodbe – v koži se uničijo kožne in vezivne celice, ker ne dobijo hrane in zaščite, oboje prihaja vanje kot raztopina v vodi.

Tako lahko celulit opišemo kot želatinasto snov, ki je sestavljena iz maščobe, vode in odpadnih snovi. Nahaja se tik pod kožo in se s časom gosti, kar povzroča vidne spremembe na koži.

 

Kriva so kolagenska vlakna!

Najpogostejše vprašanje, ki ga dobim je, zakaj imajo ženske več celulita kot moški. Enostavno povedano zato, ker imajo ženske drugačno razporeditev kolagenskih vlaken v podkožju kot moški, je pri njih celulit precej bolj opazen kot celulit pri moških.

Pri ženskah potekajo kolagenska vlakna v maščobni plasti pravokotno na kožo, kar tvori prekate, pri moških pa diagonalno, pod kotom 45 stopinj v obe smeri. Pri moških ta vlakna maščobo pritiskajo navzdol in kožo naredijo gladko. Če se pri ženskah poveča število maščobnih celic te pritiskajo neenakomerno na usnjico in povrhnjico, kar privede do pomarančnega videza. Vidnost celulita je odvisna od dveh svari: količine in velikosti maščobnih celic ter od debelosti usnjice in povrhnjice. Znanstveniki so ugotovili, da celulit vsebuje večje število proteoglikanov oziroma celic, ki zadržujejo vodo v medceličnini, kar povzroča edeme. Torej celulit ni posledica prevelike količine maščobe, temveč uničenja in oslabelosti kožnih celic in vezivnega tkiva. Ker so celice veziva in kože zaradi dehidriranosti oslabljene, maščobne celice iz globljih plasti silijo proti površju (v dermis), to pa daje videz pomarančne kože.

kolagen pomarančna koža

Zakaj nastane celulit?

K nastanku celulita pripeva več kompleksnih in med seboj povezanih dejavnikov:

 

  • Slab limfni pretok je osnovni razlog za nastanek celulita

Osnovni razlog, za nastanek celulita je slab ali len krvni in limfni obtok, ki se še poslabšata zaradi slabih navad. Limfni pretok je mreža tkiv in organov, ki telesu pomagajo, da se znebi toksinov, odpadnih snovi in drugih nezaželenih materialov. Osnovna funkcija limfnega sistema je prenos limfe, tekočine, ki vsebuje bele krvne celice, ki se borijo z okužbami, po celem telesu.

Ko se nabirajo škodljive snovi, vstopijo v maščobne celice in njihovo okolico. Tako lahko omejen pretok limfe povzroči konkaven učinek pod kožo, temu učinku pa rečemo celulit. Limfni sistem se od krvnega obtoka razlikuje po tem, da se limfni pretok ne uporablja kot črpalka, kot je to na primer srce v krvnem obtoku.

Črpanje limfe v telesu je v veliki meri odvisno od gibov mišic. Ljudje, ki se ne premikajo in ne vadijo dovolj, bolj tvegajo razvoj slabega limfnega pretoka in s tem tvorbo celulita.

Na slab limfni sistem vplivata tudi sončenje in ekstremni šport.

 

  • Prosti radikali in oksidativni stres

Prosti radikali so stranski produkt biokemijskih reakcij, ki v telesu potekajo ves čas. Med potovanjem po telesu lahko poškodujejo celične membrane, beljakovine in DNK. Proste radikale, ki bi lahko škodili vašemu telesu, telo nevtralizira s pomočjo antioksidantov. Če pride do neravnovesja med tvorbo prostih radikalov in antioksidantov, ki jih uničijo, je telo izpostavljeno oksidativnemu stresu.

Oksidativni stres poškoduje celice, ki poskrbijo za nastanek kolagena in elastina, kolagen in elastin pa sta zadolžena za čvrsto in gladko kožo. Kolagen je najbolj zastopana beljakovina v vašem telesu. Podpira vašo kožo in če ga imate dovolj, je vaša koža lepa in napeta. Tudi elastin je beljakovina, ki poskrbi, da se tkiva po raztezanju ali krčenju ponovno vrnejo v svojo prvotno obliko.

Če kolagena in elastina ni dovolj, koža izgubi čvrstost in tonus, skozi oslabljena vlakna vezivnega tkiva pa bodo močni skupki maščobe brez težav prodrli do najbolj zunanje plasti vaše kože.

Celulit je bolj ali manj samo lepotna poškodba, hujše poškodbe zaradi delovanje prostih radikalov, ki načnejo možgane in notranje organe ter postopno privedejo do raka.

 

  • Genetika

Eden najpogostejših razlogov za nastanek celulita so genski dejavniki. Velika verjetnost je, da se celulit pojavi tudi pri vas, če kdo v vaši družini ima ali je imel celulit. To bolezen večinoma podedujejo ženske, katerih prednice so trpele za isto boleznijo.

 

  • Hormonsko neravnovesje

Hormoni igrajo pomembno vlogo v procesu razvoja celulita. Sprememba hormonov (povišan estrogen in nizek progesteron, inzulin ali težave s ščitničnimi hormoni) lahko privede do razvoja celulita. Manjša cirkulacija teh hormonov pomeni manjši dotok kisika v maščobne celice, kar vodi v slabše izločanje odpadnih snovi. To vodi v obnovo maščobnega tkiva, kar ima za posledico neenakomeren, grobi videz površine kože.

 

  • Spol in starost vplivata na nastanek celulita

Nastanek celulita je odvisen tudi od spola in starosti.

V procesu staranja se v ženskem telesu proizvaja manj elastina in kolagena, kar vodi k manj elastični koži in ne sposobnosti hitre regeneracije, poleg tega pa prihaja tudi do pojava gubic. Zlasti ženske po 40. letu so izpostavljene večjemu tveganju za izgubo kolagena.

  • Nezdrav življenjski slog

Nezdrav življenjski slog je vzrok za številne zdravstvene težave in celulit ni nobena izjema. Slabe prehranjevalne navade, pomanjkanje telesne aktivnosti, stres in prosti radikali, so le nekateri izmed dejavnikov, k pripomorejo k nastanku celulita.

Prosti radikali uničujejo celice kolagena in elastina, le-te pa posledično ne morejo več ”zadrževati maščobe”. Oslabljene žile in kapilare prav tako prispevajo k nastanku celulita, saj niso sposobne prenašati dovolj vode in hranil do usnjice in povrhnjice kože.

Pomanjkanje fizične aktivnosti je ravno tako odgovorno za razvoj celulita. S fizično aktivnostjo zagotavljamo pravilno delovanje limfnega sistema, ki dovaja kisik do celic in odstranjuje škodljive snovi iz celic. Kot smo že omenili, pravilno delujoč limfni sistem pomeni dobro delovanje podkožnih celic, s čimer se izognemo deformaciji kože.

 

  • Prehrana

Tudi prehrana je lahko eden glavnih dejavnikov pri razvoju celulita v vašem telesu. Zelo pomembno je vedeti, katera živila je znano, da povzročajo vnetje, saj se zaradi tega vaše maščobne celice povečajo in zadržujejo tekočine in toksine. Ti toksini upočasnijo limfno drenažo in prispevajo k razgradnji kolagena in elastina v naši koži.

Rafinirani ogljikovi hidrati so na primer ena od glavnih skupin živil, ki povzročajo vnetja. Rafinirane ogljikove hidrate najdemo v belem kruhu, rižu in moki ali kot rafinirani sladkorji v tortah, žitih in sladkih pijačah. Preveč rafinirane in predelane hrane, nezdrave maščobe, ogljikovi hidrati, sol in premalo vlaknin lahko spodbudijo nastanek celulita.

 

  • Kajenje

Kajenje samo po sebi ne bo neposredno povzročilo celulita, vendar lahko negativni vpliv, ki ga ima na zdravje vaše kože, zagotovi, da bo celulit s staranjem postal bolj viden ali se poslabšal. To je zato, ker je nikotin v cigaretah vazokonstriktor. Vazokonstrikcija je, ko se krvne žile zožijo, kar zmanjša dovajanje kisika v dermis. To pa vpliva na tvorbo kolagena. Pomanjkanje kisika vpliva tudi na vaš cirkulacijski in drenažni sistem ter stara kožo. Cigaretni dim vsebuje tudi na tisoče različnih kemikalij, kot so acetilen, amoniak, benzen, formaldehid in metanol, vsi ti toksini pa proizvajajo proste radikale, ki poškodujejo vezivno tkivo kože, zaradi česar je celulit še slabši.

Najpreprostejša rešitev je prenehanje kajenja. To vključuje tudi vaping, ki je le nekoliko boljši od kajenja, ker čeprav ne vsebuje katrana, še vedno dovaja nikotin v krvni obtok.

 

  • Sončenje

Sončenje še poveča celulit, ker ultravijolični žarki uničujejo kolagen.

 

  • In še en zelo zanimiv dejavnik – oblačila!

Cirkulacija ima lahko veliko vlogo pri razvoju celulita, saj je delno kopičenje tekočine na predelih tik pod kožo. Tesna oblačila, ki omejujejo cirkulacijo, lahko prispevajo k celulitu, zlasti v predelu zgornjega dela nog in zadnjice. Običajna motnja cirkulacije je lahko težava, čeprav občasno nošenje tesnih oblačil morda ni dejavnik.

 

Celulit ni enako debelost

Pogosto lahko slišite, da imajo le debeli ljudje celulit. Pa je res temu tako? Pretirano povečana telesna maščoba je do neke mere res eden od razlogov, da se celulit razvije, ampak trditev, da imajo le debeli ljudje celulit ne drži. Vedno več ljudi z normalnim ali vitkim telesom trpi za celulitom. Nastajanje pomarančne kože ni povezano le s prekomerno telesno težo, lahko pa z zagotovostjo trdimo, da je posledica negativnega življenjskega sloga.

Ampak nekaj pa imate debelost in celulit le skupnega – podoben vzrok za nastanek, to pa so maščobne celice. Debelost nastane zaradi povečane količine maščobnih celic, ki vplivajo na celotno telo. Sklepamo lahko, da maščobne celice rastejo zaradi odvečne maščobe, po drugi strani pa celulit povzroča kopičenje odpadnih snovi v maščobnih celicah, kar poveča njihovo količino, vendar le na nekaterih delih telesa, kot so trebuh, zadnjica in stegna. To povzroči degeneracijo podkožnega tkiva. Vendar pa se pri debelosti maščoba v maščobnih celicah enakomerno porazdeli, zato koža na prvi pogled ni tako popačena.

celulit koža

Zakaj s hujšanjem ne izgubljamo celulita?

Kljub temu, da imata v eni točki debelost in celulit skupno točko, s hujšanjem ne izgubimo tudi celulita. Celulit ni posledica prevelike količine maščobe, ampak uničena in oslabele kožne celice in vezivno tkivo. Ker so celice veziva in kože zaradi dehidriranosti oslabele, maščobne celice iz globljih plasti silijo proti površju, v dermis, kar pa daje videz celulitaste kože.

Poleg kožnih celic in vezivnega tkiva imajo za nastanek celulita veliko vlogo tudi slabe žile in kapilare. Oslabljene namreč niso sposobne prenašati dovolj vode in hranil do dermisa, epidermisa, usnjice in povrhnjice kože. Celice v tem delu propadejo.

Ženske imajo šibkejše stene žil kot moški, zato te hitreje oslabijo in ne opravljajo svoje osnovne vloge v celoti. To je tudi eden od vzrokov, da je celulita pri ženskah bistveno več kot pri moških.

S hujšanjem torej ne boste odpravili celulita, zmanjšali boste le količino maščobnega tkiva v podkožju, ampak ta maščoba ni povezana s celulitom. Ko se med hujšanjem masa zmanjša, se ustrezno zmanjša odstotek maščobe v telesu, celulita pa ni nič manj. Celulit s hujšanjem ne izgine, ker telo ne more uporabiti na kurjenje maščob iz dermalnega sloja kože oziroma usnjice. Zato so »zdravljenja« celulita neuspešna, če se osredotočimo samo na maščobo.

 

Kako reči celulitu ADIJO!

Vprašanje s katerim se na bilijone žensk. Morda boste nad odgovorom razočarane, ampak celulita se ne da popolnoma znebiti, lahko pa omilite znake pomarančne kože in preprečite njegov razvoj, ampak za take rezultate morate najprej odstraniti vse dejavnike, ki celulit povzročajo.

Pomembno je, da se pri odpravljanju celulita ne odrekate hrani, ne hujšate, ampak v svoj jedilnik vnesete kar se da zdravo prehrano. Zaužiti morate dovolj esencialnih aminokislin, vitaminov in mineralov, da se bodo celice obnovile. Telesu morate zagotoviti tudi dovolj antioksidantov, barvitega sadja in zelenjave, da boste celice zaščitili. Učinek ”zdravljenj” boste pospešili s pitjem zadostnih količin vode, z ustreznimi hranili in z redno vsakodnevno hojo. V podporo vam bo velika mera potrpežljivosti, saj ni mogoče pričakovati, da bo rezultat viden čez noč. Po 2 do 3 mesecih a lahko opazite izboljšanje kože.

 

  • Poskrbite za zdrav življenjski slog.

Kaj to sploh je? Izognite se nezdravi prehrani, alkoholu in kajenju.

 

  • Pospešitev cirkulacije

Pri odpravi celulita je zelo pomembna pospešitev cirkulacije, saj je ravno eden od vzrokov za njegov nastanek slabši krvni in limfni pretok ter moten dotok kisika in hranljivih snovi.

Moten dotok kisika, vitaminov in mineralov povzroči kopičenje toksinov, ki povzročajo poškodovano kožo oziroma konkaven učinek pod kožo – celulit.

Cirkulacijo lahko pospešimo s rednim gibanjem, raztezanjem ali masažo.

Masaža spodbuja limfni sistem, izboljšuje prekrvavitev in krepi mišice in kožo. Pomaga lahko zategniti kožno tkivo in odpraviti videz pomarančne kože.

Učinkovita pomoč pri boju proti celulitu je redno in uravnoteženo gibanje – kombinacija kardio vadbe in treninga moči s poudarkom na problematičnih področjih (trebuh, noge, zadnjica).

Ena od študij je pokazala, da je že 15-minutna kardio vadba in 15-minutni trening moči bolj zmanjšal celulit kot tek na tekalni stezi.  Zato priporočamo, da v svoj načrt vadbe vključite vaje za trebuh, stegna in zadnjico:

  • počepi
  • počep in skok v višino
  • obratni izpadni korak
  • prenos uteži na stran
  • HIIT
  • dvigovanje bokov
  • romunski mrtvi dvig
  • trebušnjaki

 

  • Spodbudimo nastanek kolagena

Kolagen je glavni sestavni del naše kože, ki skrbi, da bo koža sveža, elastična in napeta.

V procesu staranja telo proizvaja manj kolagena, kar vodi do suhe kože, gub in tudi celulita. Eden najučinkovitejših načinov, kako se boriti proti njemu, je, da povečamo gostoto kolagena v koži tako da ga dobimo iz zunanjih virov, prehrane ali prehranskih dodatkov. Ključ do vidnega izboljšanja kože in zmanjšanja celulita je uživanje kolagena.

Ena izmed nalog kolagena je, da preprečuje, da se maščobne celice iz spodnjih plasti kože premikajo v povrhnjico. Posledica tega so pomarančna koža. Prav tako pa z zauživanjem kolagena poskrbite za naše vezivno tkivo in sklepe ter zdrav ton kože.

Pri sintezi kolagenskih vlaken vam bo pomagal tudi vitamin C, hkrati pa preprečuje encimoma kolagenazi in elastinazi, da bi razgradili elastin in kolagen v vezivnem tkivu.

 

  • Spodbudite nastanek vezivnega tkiva

Novo vezivno tkivo nastaja iz esencialnih maščobnih kislin in aminokislin s pomočjo glukozamina, vitaminov in mineralov. Glukozamin je pomemben tudi za nastanek hialuronske kisline, ki veže nase vodo in je naravni vlažilec. Če torej uživamo dovolj teh snovi, se bo količina celulita zmanjšala, imeli bomo tudi manj gub.

 

  • Poskrbite za zadosten vnos vitaminov in mineralov

Vitamini B kompleksa, zlati vitamin B3, izboljšuje sposobnost povrhnjice, da ohranja vlažnost. Vitamin E zaščiti membrano pred poškodbami prostih radikalov, skrbi za hidratacijo celic in preprečuje izgubo vode.

Najpomembnejši minerali, ki sodelujejo pri presnovi novih celic in tkiv so: cink, bor, silicij, baker, mangan in fosfor.

 

  • Obnova celične stene je pomembna

Esencialne maščobne kisline omega 3, omega 6 in omega 9 obnavljajo celično membrano in pomagajo odstranjevati odpadno vodo iz celic. Najboljše so kombinacije. Z maščobnimi kislinami omogočimo hidriranje celic. Poleg kislin omega 3 rastlinskega izvora je treba uživati tudi omega 3 živalskega izvora iz rib. Te pomagajo pri prenosu sveže vode v poškodovane celice. Pri odpravljanju celulita bomo težko zagotovili dovolj maščobnih kislin, ne da bi uživali naravna prehranska dopolnila s kapsuliranimi maščobnimi kislinami, saj so te sicer občutljive na oksidacijo.

 

  • Zaščitite se pred prostimi radikali

Med večje dejavnike, ki povzročajo celulit, sodijo prosti radikali, ki delujejo od znotraj in od zunaj ter verižno uničujejo celice. Prosti radikali so posledica onesnaženja okolja in ultravijoličnega sevanja, njihov nastanek pa lahko spodbudite tudi z razvadami (kajenje, uživanje alkohola, ponočevanje, slabimi prehranjevalnimi navadami in nezadostno spanje), s stresom in z depresijo ter s pretiranim športom.

Prav verižno uničevanje celic je najbolj nevarno, saj je prosti radikal nestabilna molekula, ki ji manjka elektron, zato »napada« sosednje molekule in jih spreminja v še več prostih radikalov. Molekule, ki prostemu radikalu oddajo elektron in same ostanejo stabilne, so antioksidanti. Ti edini lahko ustavijo verižno reakcijo oziroma t.i. oksidativni stres ter preprečijo celulit.

Celulit je bolj ali manj samo lepotna poškodba, hujše poškodbe zaradi delovanja prostih radikalov, ki načnejo možgane in notranje organe ter postopno privedejo do raka. Zaradi vse bolj onesnaženega okolja in s tem večjega ‘priliva’ prostih radikalov ter vse bolj siromašne hrane z vidika vsebnosti koristnih snovi, je čedalje bolj nujno, da uživamo antioksidante v obliki naravnih prehranskih dopolnil. Ta pa nikakor ne morejo biti osnovni vir antioksidantov, ki jih moramo pridobiti s hrano. Najpomembnejši naravni antioksidanti so vitamin C, E, A in polifenoli.

Celulit in kolagen
  • Nad celulit s prehrano

Zdrava prehrana = ključ do uspeha. Boljše prehranjevalne navade vam ne bodo pomagale le pri hujšanju, ampak tudi pri zmanjšanju ravni celulita.

Če želite odpraviti celulit, morate v svoji redni prehrani zagotoviti dovolj aminokislin in beljakovin, saj so ti ključni za zdravo proizvodnjo kolagena in vezivnega tkiva. Določene vrste hrane vsebujejo še posebej veliko snovi, ki lahko pomagajo v boju proti celulitu:

  • Z beljakovinami (aminokisline) obnavljamo celice. Jejte nemastno meso živine in drobnice, ki se je pasla, sirotko in ribe.
  • Beluši krepijo vene in kapilare, uravnavajo krvni in limfni sistem, razstrupljajo in utrjujejo kožo.
  • Stročnice vsebujejo vitamin B, minerale (kalij) in vlaknine.
  • Otrobi in ovseni kosmiči imajo vlaknine in antioksidante.
  • Oreščki in žitna olja vsebujejo selen, vitamin E in esencialne maščobne kisline.
  • Avokado zaradi omega-3, vitamina E in betasitosterola krepi krvni obtok.
  • Banane izboljšujejo krvni obtok, vsebujejo kalij, železo, fosfor, magnezij, mangan in baker ter številne vitamine in balastne snovi.
  • Jagodičje je polno flavonoidov in vitamina C. Robide imajo tudi gamalinolensko kislino, ki pomaga porabljati maščobe.
  • Ananas skrbi za odvajanje vode in obnavlja kolaganska vlakna, z encimi pa pospešuje porabo beljakovin.
  • Hruške razstrupljajo telo. Vsebujejo tudi vlaknine in kalij, so diuretik.
  • Lubenica zaradi kalija odvaja vodo, vlaknine skrbijo za krvni obtok, likopen deluje antioksidativno.
  • Agrumi pospešujejo obnavljanje kolagena in poživljajo krvni obtok.
  • Čebula in česen vsebujeta žveplo in preprečujeta nastajanje škode zaradi prostih radikalov. Ščitita celične membrane in preprečujeta oksidacijo maščob.
  • Brokoli vsebuje alfalipoidno kislino, ki preprečuje neprožnost kolagena, in selen.
  • Morske alge razstrupljajo telo. Vsebujejo jod, ki pomaga pri izgorevanju kalorij.
  • Suho sadje uživajmo zaradi vlaknin, vitaminov in mineralov.
  • Začimbe in čaji: črni poper, čili, ingver, kurkuma, rožmarin, šipek, majaron, komarček, peteršilj in zeleni čaj.

Večina teh živil vsebuje vitamine skupine B, ki so nujni za pravilne presnovne procese.

 

Miti o celulitu

Celulit muči številne ženske po svetu in včasih je trud, ki je potreben v boj proti celulitu, res velik. Proizvajalci anticelulitnih izdelkov obljubljajo, da bodo celulit trajno odstranili, informirajo pa nas s številnimi neutemeljenimi dejstvi o njegovem izvoru. Oglejmo si, kateri so najpogostejši miti o celulitu.

  • Celulit je samo odvečna maščoba. – Celulit raste s povečanjem volumna maščobnih celic, vendar tega volumna ne povzročajo maščobe, temveč nakopičene odpadne snovi.
  • Le majhen odstotek žensk trpi za celulitom. – Majhen?! Kar 90% žensk na svetu trpi za celulitom.
  • Celulit prizadene le debele ljudi. – To zdaj vemo, da ne drži. Celulit je pogost tudi pri ženskah z normalnim ali vitkim telesom.
  • Celulit je mogoče odstraniti s kremami za kožo. – Celulita ni mogoče 100 % odstraniti! Lahko le ublažite njegove učinke. Gibanje in zdrav način življenja sta najboljša dejavnika v boju proti celulitu. Nobena krema vam ne bo pomagala.
  • Moški ne morejo imeti celulita. – V kolikor imajo moški visoko raven estrogena v telesu, lahko tudi sami trpijo zaradi te težave.
  • Estetske metode zdravljenja trajno odstranijo celulit. – Naj ponovimo, celulita se ne moremo znebiti za vedno, postopki zdravljenja, kot je na primer laserska operacija, lahko zmanjša njegove učinke, vendar le za določen čas. Poleg tega so ti postopki pogosto dragi.

Poskrbimo za primeren vnos hranilnih snovi, zadosten vnos tekočine, za dovolj telesne aktivnosti in ustrezno nego kože. Pazimo tudi, da nismo preveč pod stresom, saj je tudi ta, eden izmed dejavnikov k pripomorejo k nastanku celulita.

Quick View

NOVO! Kolagen 10.000 mg

44,00 €
Dodaj v košarico

Vpiši se in prejmi KODO ZA 10 % POPUST!

Vpišite se na brezplačne e-novice in ob prijavi prejmete kodo s popustom.

Strinjam se s Pogoji vpisa in se zavedam, da lahko svojo privolitev kadarkoli umaknem.

gingerorange

  • Domov
  • Trgovina
  • Blog
  • Recepti
  • Nagradne igre
  • O nas
  • Kontakt

informacije

  • Načini plačila in dostava
  • Pogoji poslovanja
  • Varstvo osebnih podatkov

tagi

  • Lepota
  • Zdravje
  • Vitamini
  • Minerali
  • Kosti
  • Mišice
  • Oči
  • Nohti
  • Koža
  • Akne
  • Prebava

kontakt

  • Lamax-5 d.o.o.

  • Runkova 2, 1000 Ljubljana

  • E-pošta: info@gingerorange.si

oblika plačil:

© gingerorange. Vse pravice pridržane.

Prijava

v gingerorange
Registration complete. Please check your email.
Pozabljeno geslo?

Ustvari račun

Dobrodošli! Ustvarite svoj račun
Uporabniško ime ali e-poštni naslov ni pravilen.
Potrdilo o registraciji vam bomo poslali po e-pošti.
Prijava Pozabljeno geslo?

Spremeni geslo

Obnovite geslo
Poslano je bilo e-poštno sporočilo za ponastavitev gesla.
The email could not be sent. Possible reason: your host may have disabled the mail function.
Geslo vam bomo poslali po e-pošti.
Prijava
×

Izbrani izdelek je dodan v košarico.

 

  V košarico

×